""

A Washington Wizards a Detroit Pistons ellen szerette volna megtörni a nyeretlenségi sorozatát. Ennek ellenére a hazai csapat pocsékul kezdte a találkozót, ugyanis az első negyedet 22-13-ra veszítette el. A második felvonásban a michigani együttes 10 egységgel tovább növelte az előnyét. Az utolsó két játékrészben a Wizards 10 pontot ledolgozott a hátrányából, de a találkozó a Pistons 96-87-es sikerével zárult. A fővárosi alakulat sorozatban a hetedik összecsapását veszítette el és messze a liga legrosszabb csapatának számít.

Charlie Villanueva 19 pont, 7 lepattanó, 2 assziszt, 2 labdaszerzés

Az Atlanta Hawks kiütötte a Chicago Bullst. Az elmúlt játéknapon a New York Knicks otthonában győzedelmeskedő Bulls az első negyedet 21-17-re nyerte meg. A második felvonásban a Hawks 20 egységet vert a vendégekre. A nagyszünet utáni első játékrészben Al Horfordék 8 ponttal tovább növelték a két csapat közti különbséget. Az utolsó 12 percben a Chicago 7 egységgel közelebb férkőzött a hazai csapathoz, de a Hawks 92-75-re megnyerte az összecsapást és ezzel megszakította a kétmérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. Érdekesség, hogy az utolsó negyedben a Bulls-ban a cserék játszottak.

Nate Robinson 9 pont, 1 lepattanó, 5 assziszt, 3 labdaszerzés, 1 blokk

A Miami Heat címvédőhöz méltóan játszott a Utah Jazz elleni mérkőzésen. A floridai alakulat az első negyedben 3, míg a másodikban 1 ponttal dobott többet, mint az ellenfele. A második félidőben beindult a hazai együttes, majd a harmadik és a negyedik játékrészben is 6-6 pontot vert a vendégekre. A Heat végül 105-89-re győzedelmeskedett az AmericanAirlines Arénában. Érdekesség, hogy a Miami legközelebb 25-én az Oklahoma City Thunder ellen játszik hazai környezetben, majd egy négy mérkőzésből álló idegenbeli turnéra indul.

Marvin Williams 16 pont, 4 lepattanó, 1 assziszt

Az Indiana Pacers a pocsék formában lévő New Orleans Hornets-hez látogatott el. A hazaiak remekül kezdték a találkozót, ugyanis az első félidőben 17 pontos előnyre tettek szert. A harmadik játékrészben minden megváltozott, ugyanis ezt a felvonást 24-7-re nyerte meg a Pacers. Mivel a vendégek az utolsó felvonásban 6 pontot vertek a Hornets-re, így 81-75-re megnyerték az összecsapást. A hazaiak egymás után a 11. találkozójukat veszítették el és legközelebb az Orlando Magic otthonában lépnek pályára.

""

A Houston Rockets a Memphis Grizzlies-t fektette két vállra az előző játéknapon. Az első negyedben a texasi együttes 1 pontos előnyt szerzett magának, majd a második 12 percben 9 egységgel tovább növelte az előnyét. A harmadik felvonásban a Rockets 6 ponttal erősebbnek bizonyult. Az utolsó negyedben sem változott a játék képe, sőt a Houston 9 egységgel ezt a játékrészt is megnyerte, így 121-96-ra győzedelmeskedett a Grizzlies ellen. Érdekesség, hogy a Memphis 2006 áprilisa óta nem nyert Houstonban!

Mike Conley 16 pont, 1 lepattanó, 6 assziszt, 3 labdaszerzés, 1 blokk

Hat vesztes mérkőzés után ismét nyerni tudott a Cleveland Cavaliers. Az ohiói alakulat a szombati játéknapon a Milwaukee Bucks vendége volt. Az első negyedben 19-19-re végeztek a csapatok. A második játékrészben a Cavs 9 egységet vert a hazaikra. A harmadik 12 percben a Bucks 1 pontot ledolgozott a hátrányából. Mivel a Cleveland az utolsó negyedet is megnyerte 4 ponttal, így 94-82-re győzedelmeskedett a BMO Harris Bradley Centerben. Érdekesség, hogy a Cavaliers-ben nem játszhatott Anderson Varejao, aki térdsérüléssel bajlódik.

Tristan Thompson 14 pont, 14 lepattanó, 1 assziszt, 1 blokk

A Charlotte Bobcats folytatta pocsék sorozatát. Michael Jordan csapata ezúttal a Denver Nuggets otthonában szenvedett vereséget. A coloradói együttes már az első negyedben 6 pontos előnyre tett szert, majd a második játékrészben 12 egységgel növelni tudta a két csapat közti különbséget. A nagyszünet utáni első felvonásban a Nuggets 5 pontot vert a vendégekre. A Bobcats az utolsó játékrészt 1 ponttal megnyerte, de a találkozó a Denver 110-88-as sikerével ért véget. A Charlotte 15 találkozó óta nem tudott mérkőzést nyerni.

Byron Mullens 16 pont, 14 lepattanó, 4 assziszt, 1 labdaszerzés, 2 blokk

A Portland Trail Blazers egy remek mérkőzésen verte meg a Phoenix Sunsot. Az első félidő a vendégekről szólt. A Suns 9 pontos előnyt épített ki magának. A második játékrészben egalizálta az eredményt a Trail Blazers. A negyedik 12 percben sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a 8. minutumban a Portland 7 ponttal elhúzott az ellenfelétől. A mérkőzés végére a hazaiak 3 egységet megtartottak az előnyükből, így 96-93-ra megnyerték az összecsapást. Érdekesség, hogy J.J. Hickson sorozatban a hetedik találkozóján jegyzett dupla duplát.

Marcin Gortat 18 pont, 9 lepattanó, 2 labdaszerzés

A Golden State Warriors a Los Angeles Lakers-t fogadta. A mérkőzésen visszatért a Lakers-be Steve Nash, aki közel két hónapot hagyott ki sérülés miatt. Nos, a Los Angelesi alakulat jól kezdte a találkozót, ugyanis az első felvonásban 4 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a Warriors 12 egységet vert a vendégekre. A hazai alakulat a harmadik 12 percben 4 egységgel tovább növelte az előnyét. Az utolsó játékrészben a Lakers kiegyenlített, így következhetett a hosszabbítás. A ráadást jobban bírta a Lakers, így 118-115-re győzedelmeskedett a Warriors otthonában.